SZPITAL JANA PAWŁA II NAJLEPSZY W POLSCE
Dodane przez MasterZMC dnia 10.11.2011 11:04
Dziennik „Rzeczpospolita” ogłosił ranking najlepszych szpitali w Polsce. W zestawieniu zabiegowych szpitali publicznych (wielospecjalistycznych i onkologicznych). Pierwsze miejsce w złotej setce zajął Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu.
Rozszerzona zawartość newsa
Zamojski szpital najlepszy w Polsce 2011 fot. MaKa

Dziennik „Rzeczpospolita” ogłosił ranking najlepszych szpitali w Polsce. W zestawieniu zabiegowych szpitali publicznych (wielospecjalistycznych i onkologicznych). Pierwsze miejsce w złotej setce zajął Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu. Ponadto w setce znalazły się m.in. Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA w Lublinie (38. miejsce) i Dziecięcy Szpital Kliniczny im. prof. A. Gębali w Lublinie (62. miejsce), Szpital Powiatowy w Łęcznej (80. miejsce), Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie (86. miejsce), Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Tomaszowie Lub. (88. miejsce) i Samodzielny Wojewódzki Szpital Publiczny w Chełmie (99. miejsce).

Placówki oceniane były pod kątem zarządzania, opieki medycznej, jakości opieki, jakości usług dla pacjenta, certyfikatów jakości i skarg, komfortu pobytu i analizy zdarzeń niepożądanych.

Saw
Fot. MaKa