"ZAMOJSKI KWARTALNIK KULTURALNY" PO RAZ SETNY
Dodane przez MasterZMC dnia 11.10.2009 23:18
"Kwartalnikowi" uderzyła setka, a właściwie dwudziestka piątka. W tym roku mija 25 lat od ukazania się pierwszego numeru "Zamojskiego Kwartalnika Kulturalnego". To pismo jest szczególne. Stanowi dokumentację i refleksję nad życiem kulturalnym Zamojszczyzny. A to życie zostawia swój jasny ślad również w moim życiu.
Rozszerzona zawartość newsa


Po raz pierwszy "Zamojski Kwartalnik Kulturalny" ukazał się w 1984 roku (nie było mnie jeszcze na świecie). Ojcowie założyciele pisali w nim wówczas: Naszym zamierzeniem (...) jest wypełnienie tego pustego miejsca, jakie stwarza dotychczasowy brak pisma o orientacji kulturalno-społecznej (...). Chcemy "sprzedać" szerszemu ogółowi wszystko to, co w zamojskiej kulturze się dzieje, pokazywać zarówno jej osiągnięcia, jak i niedostatki, szukając zarazem sposobów na ich przezwyciężenie. Od tamtej pory przez 25 lat Kwartalnik stara się realizować tę misję zawartą w słowach pierwszych redaktorów. I miejmy nadzieję, że ta misja będzie wciąż kontynuowana z pożytkiem dla wszystkich tych, którzy kochają kulturę i naszą zamojską ziemię.
Teraz ukazał się jubileuszowy, setny numer "Zamojskiego Kwartalnika Kulturalnego". Pewna część poświęcona jest refleksji nad tym, co było, nad dotychczasowym wkładem "Kwartalnika" w kulturę regionu. Oprócz tego można w nim przeczytać m.in. o 50-leciu twórczości fotograficznej Stanisława Orłowskiego, uczestnictwie zamościan w kulturze, tańcu jako modlitwie nóg... Jest również rozmowa ze mną.
Numer jest do nabycia w kioskach w cenie 12 zł.
Zachęcam!


Zobacz też:
Speranda
ZKK nr 3 (100) - numer online