"PODPISUJ DNI IMIENIEM SWYM"
Dodane przez MasterZMC dnia 19.10.2011 22:25
W jednym z banków, ze względu na oszczędność papieru, wszelkie umowy podpisuje się na ekranie dotykowym (tablecie). Chwyciłem za pisak i próbowałem podpisać się bardzo dokładnie...
Rozszerzona zawartość newsa


W jednym z banków, ze względu na oszczędność papieru, wszelkie umowy podpisuje się na ekranie dotykowym (tablecie). Chwyciłem za pisak i próbowałem podpisać się bardzo dokładnie, ale w piśmie pojawiały się przerwy i nie mogłem napisać litery "t" ze swojego imienia. Kasowałem i próbowałem od nowa, bez skutku. Bankierka powiedziała: Za bardzo pan się stara.

Odpuściłem i pozwoliłem podpisać się pełnomocnikowi. Podpisał się płynnie i sprawnie, tak jakby to robił w zeszycie. Spróbowałem podobnie i przekonałem się, jakie to jest łatwe.

Pomyślałem potem, że podobnie w życiu czasami staramy się wypaść dobrze za wszelką cenę, dopasować się do oczekiwań innych. A przecież najwygodniej być sobą i nie przejmować się tym, co pomyślą o nas inni. Jeśli nas odrzucą, pozostaniemy na swoich planetach, jeśli zaakceptują, staniemy się sobie bliscy.

W filmie "Rocky Balboa", którego szczerze nie polecam, padają słowa: Póki nie będziesz sobą, nie będziesz miał życia. A więc, tak jak w piosence Anity Lipnickiej: Podpisuj dni imieniem swym.


Zobacz też:
Anita Lipnicka
Edyta Bartosiewicz
„To, co dajesz innym pozostaje twoje na zawsze”
„Sny są po to, by je śnić” | „Dreams are only to be dreamed”
Być ponad to wszystko | Be above this all
De Mono
Siatkówka – Polska vs. Rosja | Volleyball – Poland vs. Russia
Podróż jest we mnie | Travel is inside me
Wycieczka studencka: Kraków – Oświęcim – Ostrawa – Solina (2010) | Student’s trip: Cracow – Auschwitz – Ostrava – Solina (2010)