ZAMOŚCIANIN W "THE VOICE OF POLAND"
Dodane przez MasterZMC dnia 03.10.2011 09:54
W odcinku programu "The Voice of Poland", w którym przesłuchiwane były osoby z Lubelszczyzny wystąpił, pochodzący z Zamościa, Adam Miroszczuk.
Rozszerzona zawartość newsaAdam Miroszczuk_tvp.pl

W odcinku programu "The Voice of Poland", w którym przesłuchiwane były osoby z Lubelszczyzny wystąpił, pochodzący z Zamościa, Adam Miroszczuk.

Adam jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej w Zamościu oraz Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale wokalno-aktorskim. Obecnie jest chórzystą Teatru Wielkiego Opery Narodowej. Tam poznał swoją żonę, która jest sopranistką.

O Adamie, można powiedzieć, że jest muzycznym geniuszem. Najlepiej czuje się w szeroko pojętej muzyce klasycznej, ale także w soulu, popie, funky, zaś swoją przygodę zaczynał w zespole deathmetalowym. Potrafi również doskonale grać na fagocie, czego nauczył się jeszcze w zamojskiej szkole. Jego marzeniem jest wydawanie płyt oraz pisanie tekstów i współpraca z polskimi artystami.

Podczas „Przesłuchań w ciemno” Adam wykonał utwór „Ain’t no sunshine” z repertuaru Billa Withers’a. Na jego występ pozytywnie zareagował jeden z jurorów, wokalista zespołu Behemoth, Adam „Darski” Nergal, który powiedział: Naprawdę mnie ująłeś. Jest diabeł w twoim głosie i to jest fajne. Muzyk z Zamościa zasilił drużynę wokalistów „Nergala” i usłyszymy go w drugim etapie programu „Bitwa”.

Mateusz Sawczuk
"Skafander. Gazeta Akademicka" 2011, nr 12 (19)ADAM MIROSZCZUK ZA KULISAMI


ADAM MIROSZCZUK – AIN'T NO SUNSHINE
Zobacz też:
Szukają najlepszego głosu w Polsce
"The Voice of Poland" muzyka
"The Voice of Poland" oficjalna strona
Adam Miroszczuk muzyka