SZUKAJĄ NAJLEPSZEGO GŁOSU W POLSCE | THEY LOOK FOR THE VOICE OF POLAND
Dodane przez MasterZMC dnia 03.10.2011 09:43
Ten program zaczyna się tam, gdzie kończą się inne – to hasło nowego programu muzycznego TVP 2 „The Voice of Poland”.
Rozszerzona zawartość newsa

Ten program zaczyna się tam, gdzie kończą się inne – to hasło nowego programu muzycznego TVP 2 „The Voice of Poland”. Prowadzącym jest Hubert Urbański, a jurorami-trenerami są 4 muzyczne osobowości, reprezentujące różne stylistyki. Są to Kayah – wokalistka z pogranicza pop, soul, folk, Ania Dąbrowska – która sama wykorzystała kiedyś swoją szansę w programie „Idol”, Andrzej „Piasek” Piaseczny – artysta popowy, zdobywca siedmiu platynowych płyt oraz Adam Darski „Nergal” – lider grupy metalowej Behemoth. To oni mają za zadanie wyłowić najlepszy głos w Polsce. Uczestnikiem programu może być osoba, która ukończyła 17 lat.

Program składa się z 3 etapów. Pierwszy etap to „Przesłuchania w ciemno” i właśnie ta część najbardziej odróżnia „The Voice of Poland” od innych tego typu programów. Jurorzy bowiem siedzą tyłem do śpiewających uczestników i nie widzą ich, a jedynie słyszą śpiew. Jeśli głos uczestnika zachwyci któregoś z trenerów, ten odwraca się, a uczestnik automatycznie staje się członkiem drużyny tego trenera. Jeśli odwrócą się wszyscy, wtedy to uczestnik decyduje o tym, z którym trenerem chce współpracować. Etap ten zakończy się wtedy, gdy każdy z trenerów zgromadzi 12 podopiecznych.
Etap drugi to „Bitwa”. Uczestnicy programu zmierzą się w duetach z kolegami z tej samej drużyny, a trenerzy będą musieli zdecydować, który z ich podopiecznych opuści program. I tak spośród 12 uczestników w każdej drużynie zostanie połowa.

I etap ostatni to „Live shows”, czyli odcinki na żywo, podczas których jurorzy oraz widzowie – za pomocą głosowania – zdecydują, kto ma przejść do następnego odcinka. Zwycięzca programu podpisze międzynarodowy kontrakt płytowy.

„The Voice of Poland” jest adaptacją holenderskiego formatu „The Voice of Holland”. Polski program emitowany jest w każdą sobotę w godz. 20.00 i 21.05.

"Skafander. Gazeta Akademicka" 2011, nr 11 (18), s. 13
Fot. Teodor Klepczyński / newspix.pl


Zobacz też:
Zamościanin w „The Voice of Poland”
"The Voice of Poland" muzyka
Adam Miroszczuk