ON BĘDZIE MISTRZEM ŚWIATA | HE WILL BE THE WORLD CHAMPION
Dodane przez MasterZMC dnia 24.09.2011 18:57
Przed Robertem Kubicą nikt nie wyobrażał sobie, żeby Polak mógł rywalizować z najlepszymi w Formule 1. A jednak tak się stało! Czy tak samo będzie w snookerze?
Rozszerzona zawartość newsa
Kacper Filipiak - Drużynowy Puchar Świata 2011 - fot. Eurosport
Fot. Eurosport


W lipcu br. w Bangkoku odbył się Drużynowy Puchar Świata w snookerze. Doszło tam do nie lada sensacji. Niezwykłego wyczynu dokonał 15-letni Kacper Filipiak, który pokonał aktualnego mistrza świata Johna Higginsa oraz również wysoko notowanego w rankingu światowym Stephena Maguire’a.

Głos w sprawie Polaka zabrał jeden z najlepszych snookerzystów świata, Ronnie O’Sullivan. Na portalu Twitter napisał: Przed chwilą w telewizji zobaczyłem tego nastolatka z Polski. To naprawdę dobry snookerzysta. Uważajcie na niego i śledźcie jego grę. On będzie kiedyś mistrzem świata.. O’Sullivan bardzo rzadko wypowiada się tak przychylnie o innych zawodnikach.

Snooker to jedna z odmian bilardu angielskiego, która, podobnie jak inne gry bilardowe, jest bardzo popularna w Polsce. W bilard Polacy grają w barach, pubach, klubach bilardowych. Być może udane występy Kacpra Filipka przysporzą tej dyscyplinie jeszcze więcej zwolenników.

"Skafander. Gazeta Akademicka" 2011, nr 11 (18), s. 14