KONIEC ADWENTU | THE END OF AN ADVENT
Dodane przez MasterZMC dnia 30.07.2011 15:57
Na nocnym niebie pojawiają się duże ogniste kule. Zdaje się jakby zawisły. Jestem gdzieś na trawiastym wzgórzu i jestem małym Hassanem z filmu „Chłopiec z latawcem”.

The big flaming spheres appear at the night sky. They hang above me look like attached to a invisible cobweb. There is a feeling of impending disaster in the air.
Rozszerzona zawartość newsa

Na nocnym niebie pojawiają się duże ogniste kule. Zdaje się jakby zawisły. Jestem gdzieś na trawiastym wzgórzu i jestem małym Hassanem z filmu „Chłopiec z latawcem”.

Nagle jedna kula zaczyna spadać na ziemię, wydaje mi się, że tuż na mnie. Wszystko dzieje się w ułamkach sekund. Padam na ziemię z przestrachu. Zaczynam się modlić. Przytulony do ukochanej ziemi dziękuję za życie, za wszystkie chwile, które tu przeżyłem. Koniec stanie się lada moment.

............................................................................................................................................

Ziemia przeżyła oblężenie, nic się nie stało. Byłem przed starym budynkiem przypominającym wielkie zamczysko. Budynek zatrząsł się w posadach i ludziom w domach poprzewracały się meble. Mało brakowało, a spadłyby komuś na głowę. Ale na szczęście nic się nie stało – tłumaczył mi mój rozmówca.

A potem byłem na jakiejś domówce z ludźmi ze stażu unijnego. Mógłbym przysiąc, że to było w którymś z mieszkań tego starego budynku.

I choć było miło i przyjemnie, przeczucie zbliżającego się końca już mnie nie opuściło.

* * *

The big flaming spheres appear at the night sky. They hang above me look like attached to a invisible cobweb. There is a feeling of impending disaster in the air. I’m a boy Hassan (Ahmad Khan Mahmidzada) from the movie “Kite runner” and I’m on a some hill.

And suddenly one sphere slumps on the Earth, it seems me that straight on me. Everything happens so fast. I flop on the ground and pray. Cuddled up to the lovely Earth, I thank for my life and every moment, when I lived here. The end will happen for a moment.

............................................................................................................................................

The Earth still exists in spite of the terrific siege. Nothing bad happened. I stay behind the build looks like the old castle. The build shaked and now people have destructions homes. But lucklily nothing bad happened to anyone – some man tell me.

Next, I turn up on a party, I thing it’s the one of “the old castle’s” homes. There are my colleagues from the European Union’s project.

And in spite of the pleasantly and nicely tone on the party, I still feel of impending disaster in the air.
Zobacz też | Also read:
Purpurą zwiedziony | Deceived of the purple
Khaled Hosseini – Chłopiec z latawcem (Kite runner)
Niezwykłe odkrycie | Amazing discovery
Nadchodzi smutna wiadomość | A sad message is coming
Sen Zieleni Błękitu. Ktoś umarł | Dream of Green of Blue. Somebody died
W nowym życiu | In another life
Pieczyński – *** (Będzie cisza w niebie...)
Czy wybaczysz przeszłość?
Bóg przygotowywał ją do miłości doskonałej... | God was preparing her to a perfect love...
Prezent urodzinowy | A birthday gift