DNI ZWYCIĘSTWA
Dodane przez MasterZMC dnia 02.05.2011 23:22
Rzadko zdarza się w historii ludzkości seria triumfów. A my byliśmy tego świadkami, oglądały to nasze oczy.
Rozszerzona zawartość newsa


Rzadko zdarza się w historii ludzkości seria triumfów. A my byliśmy tego świadkami, oglądały to nasze oczy.

Najpierw, 28 kwietnia, cały świat cieszył się szczęściem nowych małżonków, księcia Williama i Kate Middleton. I choć może nie zawsze nam samym się układa, to w głębi serc dopingujemy innych i życzymy im powodzenia. Trochę jak przy oglądaniu teleturnieju, chcielibyśmy, aby uczestnik zgarnął główną nagrodę. Każde wesele to uczta na cześć miłości i zapowiedź tej w niebie.
"Szukajcie, a znajdziecie" (Mt 7, 7).

1 maja, w ustanowione przez siebie Święto Miłosierdzia Bożego, błogosławionym został ogłoszony Jan Paweł II. Pierwszy raz w historii zdarzyło się, że papież beatyfikował swojego bezpośredniego poprzednika. Dla Benedykta XVI – człowieka, który, przy całej swej nieśmiałości, odważnie kontynuuje i ubogaca dziedzictwo papieża Wojtyły – to wielka radość. A największe zwycięstwo było już wcześniej. To okrzyki: "Santo Subito!" sprzed sześciu lat.
I niezależnie od naszego zapatrywania na katolicką obrzędowość, beatyfikacja człowieka to pokazanie, że świętość jest możliwa, jest piękna.
"Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty" (Kpł 11, 44).

A dziś rano serwisy informacyjne podały wiadomość o śmierci największego terrorysty, dowódcy Al-Kaidy, Bin Ladena. I radość, jeśli jest, to nie ze śmierci człowieka, lecz śmierci zła, które on uosabiał. To manifestacja wielkiego pragnienia pokoju i spełnienie nadziei, że w końcu dobro zatriumfuje.
"Jeśli uwierzysz, ujrzysz chwałę Bożą" (J 11, 40).

Świat wbrew złu uśmiechnął się swoimi zwycięstwami.Miłość


Świętość


Pokój

Zobacz też:
Chwała Panu
Lifehouse "Everything"
Każdy ma swoje Westerplatte | Everyone has his own Westerplatte
Kto modli się za drugich, już jest w niebie | Who prays for others is already in heaven
Być ponad to wszystko | Be above this all
Krzysztof Kolberger