NADCHODZI SMUTNA WIADOMOŚĆ | A SAD MESSAGE IS COMING
Dodane przez MasterZMC dnia 17.10.2010 23:54
Szpital. Miejsce opisane niegdyś jako niezwykły kościół, teraz stało się miejscem ostateczności.
Rozszerzona zawartość newsa


Szpital. Miejsce opisane niegdyś jako niezwykły kościół, teraz stało się miejscem ostateczności. Lekarz powiedział: Na pewno będzie przejście przez most, ale na którą stronę, tego nie wiemy. Zacząłem się bać. Myślałem, że jestem twardszym człowiekiem. Nie potrafiłem już żyć jak przedtem. Cały czas miałem to z tyłu głowy.

Teraz każdego dnia trzeba stawiać się w szpitalu na zastrzyk i osiem godzin leżeć w szpitalnym łóżku. A przecież mam jeszcze studia. Może będzie można brać te zastrzyki poza szpitalem. Póki co, stawiam się regularnie. Ojciec jest przejęty, przynosi mi jedzenie i potrzebne rzeczy. Matki w tym nie ma. Twoje oczy przebite ślepą miłością, nie wytrzymają tej wiadomości.

Osiem godzin w szpitalu przypomina ośmiogodzinny dzień pracy. Duży kawał dnia. Pomarańczowe ściany, gdzieniegdzie żółte, napawają pstrokatym spokojem klauna. Osiem godzin z dnia leżę, ale życie chce mnie pocieszyć jak klaun.
Choroba, której nie widać, choroba, która nie boli i można z nią żyć, nic o tym nie wiedząc. Skąd więc się dowiedziałem? No właśnie, skąd się dowiedziałem? Próbuję sobie przypomnieć...
Wchodzę w dyskusję z lekarzem. Opowiadam mu dawną chorobę. Przeczuwam związek między jedną a drugą. Zaczęło się niepozornie od rąk i nóg, potem przeszło na twarz. Miałem zieloną twarz i musiałem ją zmywać specjalnym płynem.

Sny, lepiej niż my sami, interpretują rzeczywistość.Zobacz też:
Sen Zieleni Błękitu. Ktoś umarł | Dream of Green of Blue. Somebody died
Niezwykłe odkrycie | Amazing discovery
Koniec Adwentu | The end of an advent
Herbert – Mama
Barańczak – Nigdy bym nie przypuścił
Otwórz oczy | Abre los ojos (1997)
„Bóg jest u nas” | „God is at us”
Herbert – Do Marka Aurelego