MARZENIE DO SPEŁNIENIA
Dodane przez MasterZMC dnia 09.05.2014 12:00
Młoda, zdolna i do tego z Zamościa… Klaudia Baca, bo o niej mowa, wzięła udział w programie „The Voice of Poland”. Co ważne, Klaudia ma jeszcze szansę na jeden, dodatkowy występ i to podczas finału programu (24 maja). Jest to możliwe dzięki...
Rozszerzona zawartość newsa

Młoda, zdolna i do tego z Zamościa… Klaudia Baca, bo o niej mowa, wzięła udział w programie „The Voice of Poland”. Pierwszy etap, tzw. przesłuchania w ciemno, przeszła pomyślnie. Po wykonaniu przez nią utworu „Varsovie” z repertuaru Moniki Brodki trzech jurorów chciało mieć ją w swojej drużynie. Dwudziestotrzylatka wybrała na swoich trenerów Tomsona i Barona.


Klaudia Baca fot. TVP - The Voice of Poland

Drugi etap, tzw. bitwy, polegał na wykonaniu utworu w duecie z innym członkiem tej samej drużyny. Klaudia zaśpiewała utwór „I’m yours” (Jason Mraz) i zwyciężyła w pojedynku z Anią Lenart. Niewiele zabrakło, aby zamościanka trafiła do odcinków na żywo, jednak trenerzy mogli wybrać tylko czwórkę wokalistów, spośród szesnastki uczestników.

Co dał jej udział w programie? – Poznałam nowych ludzi, z tą samą pasją, wspieraliśmy się nawzajem i kibicowaliśmy sobie. Udział w takim telewizyjnym show to dla mnie przede wszystkim ogromne doświadczenie. Kamery, duża scena, publika, udzielanie wywiadów – to wszystko było dla mnie dużym wyzwaniem, walką ze sobą i swoimi słabościami. Teraz już wiem, jak to pachnie.

Co ważne, Klaudia ma jeszcze szansę na jeden, dodatkowy występ i to podczas finału programu (24 maja). Jest to możliwe dzięki konkursowi na stronie: www.ibuprom.tvp.pl Można tam głosować na uczestników, którzy już odpadli z programu i tym samym dać im jeszcze jedną szansę na pokazanie się przed kilkumilionową publicznością telewizyjną. Osoba, która otrzyma najwięcej głosów, oprócz powrotu na scenę „The Voice of Poland”, będzie mogła nagrać własny teledysk.

Klaudia śpiewa od dawna. Już będąc w gimnazjum nawiązała współpracę z hiphopowym składem Rap Opsesja. Grali wspólnie supporty przed Hemp Gru i Jamalem. Należała także do zespołu Zamość Gospel Family. Potem postanowiła założyć swój własny zespół, z którym występuje okolicznościowo do tej pory, najczęściej w Jazz Klubie Kosz. Do zespołu, oprócz niej, należą: Tomek Białowolski (fortepian), Andrzej Gondek (gitara), Krzysztof Nowak (bass) oraz Paweł Nowak (perkusja).

Ponadto młoda wokalistka może pochwalić się występami na Zamojskim Festiwalu Kultury im. Marka Grechuty, Zamojskich Spotkaniach Wokalistów Jazzowych oraz na Jazz Festiwal „New Cooperation” w Łucku (Ukraina). Oprócz uwielbianego jazzu, jej zainteresowania oscylują wokół muzyki akustycznej, klubowej i elektronicznej. – Zmieniam instrumentarium w zależności od tego, jaką muzykę chcę grać – mówi Klaudia. – Dotychczas najciekawsze połączenie, jakie udało mi się stworzyć, to klawisze, malletKat, czyli elektroniczny wibrafon, cajon (pudło akustyczne zastępujące perkusję) oraz didżej, który sctrachował i beatboksował.

Obecnie rodowita zamościanka mieszka w Katowicach i doskonali swój warsztat w tamtejszej Akademii Muzycznej. Na co dzień pracuje jako fryzjerka. Marzy o tym, aby w przyszłości nagrać własną płytę. Udział w talent show to mały krok do spełnienia wielkiego marzenia.

Mateusz Sawczuk
„Skafander. Bezpłatna Gazeta Akademicka” 2014, nr 6 (57), s. 4


Przeczytaj też:
The Voice of Poland IV (2014)