KAMIL LEGIEĆ ZWYCIĘŻYŁ W PROGRAMIE „JAKA TO MELODIA?”
Dodane przez MasterZMC dnia 09.05.2014 11:54
Na początku 2013 r. zarzekał się, że już więcej nie wystąpi w „Jakiej to melodii?”. Na szczęście wziął udział jeszcze kilka razy, a co najważniejsze wygrał odcinek! Podczas gdy Polska świętowała 10-lecie obecności w Unii Europejskiej, Kamil Legieć świętował swoje pierwsze zwycięstwo w jednym z najpopularniejszych teleturniejów.
Rozszerzona zawartość newsa

Na początku 2013 r. zarzekał się, że już więcej nie wystąpi w „Jakiej to melodii?”. Na szczęście wziął udział jeszcze kilka razy, a co najważniejsze wygrał odcinek! Podczas gdy Polska świętowała 10-lecie obecności w Unii Europejskiej, Kamil Legieć świętował swoje pierwsze zwycięstwo w jednym z najpopularniejszych teleturniejów. Mieszkaniec Majdanu Ruszowskiego (gm. Łabunie) wziął udział w specjalnym odcinku, wyemitowanym 1 maja, który był poświęcony głównie piosenkom Eurowizji.

Pierwsze zwycięstwo Kamila w Jakiej to melodii 2014

Rywalizacja od pierwszej rundy była bardzo zacięta. – Trzeba było być bardzo szybkim, podczas wciskania przycisku. Decydowały ułamki sekund – mówi Kamil. Po pierwszej rundzie prowadził z niewielką przewagą 90 punktów, ale potem było już tylko lepiej.

W rundzie przedfinałowej emocje sięgnęły zenitu, kiedy był wynik 400 – 400 i ostatnia zagadka była skierowana do Kamila… Po zagranej nutce wiedział, że chodzi o piosenkę „C’est Ma Vie” Eweliny Saszeńko. Została ostatnia prosta…

Finał okazał się nader szczęśliwy. Kamil odgadł wszystkie piosenki i pokazał, że nie tylko zna największe hity, ale również bardzo dobrze kojarzy piosenki z Eurowizji. To był szósty finał Kamila w przeciągu jego wszystkich występów w teleturnieju, ale pierwszy, w którym zwyciężył. Łącznie wygrał 13040 zł.

Jak zwycięzca zamierza spożytkować swoją wygraną? – Mam kilka, a może nawet kilkanaście pomysłów – mówi enigmatycznie. – Na pewno chciałbym odwiedzić kilka miejsc w Polsce, ewentualnie pojechać na jakieś festiwale.

Aby zwyciężyć w programie Roberta Janowskiego, trzeba być obeznanym z wieloma gatunkami muzycznymi. Który z nich jest najbliższy Kamilowi? – Najchętniej słucham disco polo. Ze znajomymi czasami się śmiejemy, że jakby w „Jakiej to melodii?” były same piosenki disco polo, to już dawno bym wygrał nie tylko odcinek, ale i finał roku.

Młody meloman już teraz zapisał się w historii programu i niewykluczone, że jeszcze nieraz o nim usłyszymy.

Mateusz Sawczuk
„Skafander. Bezpłatna Gazeta Akademicka” 2014, nr 6 (57), s. 10