STUDENCI PWSZ OTRZYMALI TABLETY
Dodane przez MasterZMC dnia 14.11.2013 22:32
Atrybutem każdego studenta jest indeks, jednak od dziś atrybutem studentów PWSZ w Zamościu jest również tablet.
Rozszerzona zawartość newsa

Atrybutem każdego studenta jest indeks, jednak od dziś atrybutem studentów PWSZ w Zamościu jest również tablet. Pracownicy uczelnianej biblioteki rozdali za darmo tablety tym podopiecznym, którzy znajdują się na pierwszym roku studiów. Młodzi ludzie kształcący się w PWSZ mogą korzystać z nowoczesnych urządzeń nie tylko podczas zajęć dydaktycznych, ale także wszędzie tam, gdzie je zabiorą. Tablety z pewnością umilą trudy studiowania i ułatwią edukację.


Teraz mam dostęp do Internetu, mogę korzystać z książek w formacie elektronicznym – mówi student filologii angielskiej, Viacheslav Kukharets. Z kolei Dominik Baraniecki, student turystyki i rekreacji, tak wypowiada się o otrzymanym tablecie: – Jest po prostu podręczny, (…) w dowolnym miejscu można się pouczyć, zapisać jakieś pliki, czy wykonać ćwiczenia zadane przez wykładowców. To bardzo dobry pomysł uczelni, w końcu coś nowego. Jak słusznie zauważa studentka politologii, Dorota Gorgosz tablet nie tylko ułatwia edukację, ale również wyrównuje szanse wszystkich studentów: – Pozwala przygotować informacje na poszczególne zajęcia, posiada Wi-Fi, ogólnie jest pomocny. Ci, którzy dotychczas nie mieli dostępu do Internetu, dzięki tabletowi mają takie same możliwości dostępu do wiedzy, co inni. A więc tablet wyrównuje szanse.

Udostępnienie studentom tabletów przez szkołę wyższą to ewenement w województwie lubelskim. PWSZ po raz kolejny wykazała się dużym zrozumieniem potrzeb studenckich, które zmieniają się wraz z coraz większą rolę Internetu w komunikacji oraz z postępującym procesem cyfryzacji danych. To kolejny dowód na to, że jakość kształcenia w zamojskiej uczelni jest na wysokim, europejskim poziomie.

Katarzyna Bochniak
„Skafander. Bezpłatna Gazeta Akademicka” 2013, nr 13 (50)