„THE VOICE OF POLAND” – TRZECIA EDYCJA
Dodane przez MasterZMC dnia 28.09.2013 11:18
Dobra informacja dla miłośników talent shows. Od września na antenie Telewizji Polskiej możemy śledzić zmagania utalentowanych wokalistów w trzeciej edycji „The Voice of Poland”. Sobota, godz. 20.05, TVP2; powtórka: niedziela, godz. 14.40

Rozszerzona zawartość newsa

Fot. Ireneusz Sobieszczuk / TVP

Dobra informacja dla miłośników talent shows. Od września na antenie Telewizji Polskiej możemy śledzić zmagania utalentowanych wokalistów w trzeciej edycji „The Voice of Poland”. Jurorami są znani polscy artyści: Edyta Górniak, Afromental, Maria Sadowska i Marek Piekarczyk.

„The Voice of Poland” to program, w którym selekcja jest bardzo wymagająca i to od samego początku. Kandydat wykonuje jakiś utwór, przy akompaniamencie własnym lub zespołu, a na prezentację swoich możliwości wokalnych ma zaledwie półtorej minuty. W tym czasie jurorzy słuchają śpiewającego człowieka, ale go nie widzą, a więc oceniają tylko na podstawie głosu. Jeśli któregoś z nich ujmie wykonanie, wtedy wdusza przycisk i odwraca fotel. W sytuacji, gdy odwróci się kilku jurorów, wówczas uczestnik sam decyduje, do czyjej drużyny chce trafić. Etap ten nosi nazwę „Przesłuchania w ciemno”. Kolejne etapy to „Bitwy”, w których jurorzy muszą eliminować swoich podopiecznych oraz „Odcinki na żywo”, w których do głosowania zostają włączeni widzowie. Nagrodą dla zwycięzcy programu jest kontrakt płytowy z wytwórnią Universal Music Polska.

Laureatem pierwszej edycji, w 2011 r., został rockowy wokalista Damian Ukeje. Wygranym tamtej odsłony może też się czuć inny uczestnik Rafał Brzozowski, którego płyta „Tak blisko” pokryła się podwójną platyną. W programie brał również udział zamościanin Adam Miroszczuk.

Poziom wokalny drugiej edycji (wiosna 2013) był bardzo wysoki. Wszyscy czterej finaliście mieli równe szanse i nie sposób było przewidzieć, kto wygra program. Ostatecznie zwyciężyła Natalia Sikora, która później została także laureatką konkursu Super-Debiuty na Festiwalu w Opolu. W czerwcu Sikora wydała album „Zanim”.

Czy trzecia edycja będzie tak samo emocjonująca jak dwie poprzednie? Przy tej formule programu trudno sobie wyobrazić, żeby mogło być inaczej. Pretendenci do tytułu „najlepszego głosu Polski” będą nas wzruszać, bawić, chwytać za serce… Szykują się weekendy z dużą dawką naprawdę dobrej muzyki.
Przeczytaj też | Also read:
The Voice of Poland – oficjalna strona
Pierwsza edycja
Druga edycja