NOWALIŃSKI I KISIELEWICZ PIĄCI W EUROPIE
Dodane przez MasterZMC dnia 03.07.2013 23:57
Tenisiści PWSZ Zamość reprezentowali Polskę na Akademickich Mistrzostwach Europy w Zonguldak W Turcji.
Rozszerzona zawartość newsa

Od lewej: Maciej Nowaliński, Daniel Kisielewicz i Błażej Ferens

W dniach 19–22 czerwca br. w mieście Zonguldak, położonym nad Morzem Czarnym (północno-zachodnia Turcja) odbyły się VI Akademickie Mistrzostwa Europy w tenisie stołowym. Polskę reprezentowali studenci Politechniki Rzeszowskiej oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu.

Przedstawiciele zamojskiej uczelni wyjechali do Turcji w składzie: Błażej Ferens, Daniel Kisielewicz oraz Maciej Nowaliński. Reprezentowanie naszego kraju zawdzięczają brązowemu medalowi zdobytemu na Akademickich Mistrzostwach Polski 2012 w Brzegu Dolnym. Na co dzień trenują w AUKSW PWSZ Trefl Zamość i studiują na kierunku turystyka i rekreacja.

Najlepszy wynik osiągnął Maciej Nowaliński, który w turnieju indywidualnym zajął 5. miejsce, przegrywając po drodze z triumfatorem zawodów Tomaszem Lewandowskim. Tę samą piątą lokatę zajął duet Nowaliński – Kisielewicz w grze deblowej. Występ na Akademickich Mistrzostwach Europy to bez wątpienia jedno z największych sportowych osiągnięć zamojskich pingpongistów.