SZYMON KIECANA JEDZIE DO MOSKWY! | SZYMON KIECANA IS GOING TO MOSCOW!
Dodane przez MasterZMC dnia 01.07.2013 08:59
Zawodnik Agrosu Zamość osiągnął minimum na lekkoatletyczne mistrzostwa świata, które odbędą się w dniach 10–17 sierpnia w Moskwie.
Rozszerzona zawartość newsa

Szymon Kiecana, student II roku turystyki i rekreacji PWSZ w Zamościu, został zwycięzcą konkursu skoku wzwyż na Akademickich Mistrzostwach Polski, które odbyły się w dniach 7–8 czerwca w Łodzi. Dzięki osiągniętemu wynikowi 2,18 m, student zamojskiej uczelni powtórnie okazał się najlepszy wśród studentów w Polsce, broniąc tytułu uzyskanego przed rokiem w Bydgoszczy.

Następnego dnia Szymon Kiecana wystartował w mocno obsadzonym VIII Opolskim Festiwalu Skoków, gdzie uzyskał drugie miejsce pokonując poprzeczkę na wysokości 2,31 m i osiągając tym samym rekord życiowy. Wynik ten, co najważniejsze, zapewnił zawodnikowi Agrosu Zamość udział w tegorocznych Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce, które odbędą się w dniach 10–17 sierpnia w Moskwie. Wcześniej zamojskiego skoczka czekają jeszcze Mistrzostwa Polski w Toruniu (19–21 lipca), na których będzie bronił tytułu mistrza Polski. Trzymamy kciuki!


MgnMs
Fot. Paweł Stauffer
Skok na 2,31 m


Radość po osiągnięciu rekordu życiowego


Szymon Kiecana odbiera gratulacje od legendy polski skoków, Jacka Wszoły......i od rekordzisty Polski, Artura Partyki

Przeczytaj też | Also read:
„Trzeba mierzyć wysoko i mieć nadzieję” | „Need to aim high and hope for the best”
„Wychodzę na skocznię i robię swoje” | „I enter into the area and do my job”