CHCESZ BYĆ NOWYM MARIUSZEM SZCZYGŁEM?
Dodane przez MasterZMC dnia 15.03.2013 23:47
Weź udział w konkursie Reportaż!
Rozszerzona zawartość newsa
II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Zamościu po raz trzeci organizuje konkurs Reportaż, adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu zamojskiego.

W poetyckiej formule „Życie nie do pojęcia” Wisławy Szymborskiej zaczerpniętej z wiersza „Utopia” zawiera się filozoficzna myśl nad oczywista prawdą: codzienność często wykracza poza granice zdrowego rozsądku, a nawet naszej wyobraźni…
Zapraszamy do udziału w III Zamojskim Przeglądzie – Reportaż 2013. Zamierzeniem Przeglądu jest zaangażowanie młodych ludzi – uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych – w sprawy ważne i bliskie każdemu z nas. Pokażmy, że życie potrafi zaskakiwać swoją dziwnością, niezwykłością, nieprzewidywalnością, a wręcz absurdem. Idąc śladem noblistki pokażmy, że życie jest naprawdę nie do pojęcia.

Założenia Przeglądu:

budzenie wrażliwości, motywowanie do zaangażowania w sprawy ważne w życiu człowieka – kształtujące ludzkie postawy i systemy wartości,
przygotowanie młodzieży do aktywnego uczestnictwa we współczesnym świecie mediów,
motywowanie uczniów do rozwijania talentów, zainteresowań i aktywności twórczej,
doskonalenie umiejętności operowania wybranymi gatunkami dziennikarskimi,
promowanie zwycięzców konkursu poprzez prezentację prac w lokalnych mediach.

Konkurs odbywa się w trzech kategoriach: fotoreportaż, reportaż radiowy lub filmowy oraz reportaż literacki. Swoje prace należy wysłać w terminie do 25 marca na adres organizatora: II Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej, ul. Partyzantów 68, 22-400 Zamość, z dopiskiem III Zamojski Przegląd – Reportaż 2013. Finał Przeglądu przewidziano na 12 kwietnia br. Prace konkursowe zostaną opublikowane w gazecie akademickiej „Skafander” oraz w „Zamojskim Kwartalniku Kulturalnym”.

Szczegółowy regulamin Przeglądu dostępny jest na stronie internetowej: www.2lozamosc.pl w zakładce III Zamojski Przegląd – Reportaż 2013. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w Przeglądzie!