16 CZERWCA MÓGŁ WYGLĄDAĆ INACZEJ | 16 JULY COULD BE HAPPY DAY
Dodane przez MasterZMC dnia 17.06.2012 13:05
Sytuacja przed ostatnim meczem z Czechami była jasna, tylko zwycięstwo dawało nam awans do ćwierćfinału. Podczas konferencji prasowej Eugen Polanski, szybko uczący się polskiego, powiedział: Musimy napierdalać!
Rozszerzona zawartość newsa

Sytuacja przed ostatnim meczem z Czechami była jasna, tylko zwycięstwo dawało nam awans do ćwierćfinału. Podczas konferencji prasowej Eugen Polanski, szybko uczący się polskiego, powiedział: Musimy napierdalać!

Nie były to puste zapowiedzi. Od pierwszej minuty Polacy ruszyli z animuszem, atakowali bramkę rywali, szukali różnych rozwiązań, czy to strzałów z dystansu, czy prostopadłych podań, czy dośrodkowań. Piłka nie chciała wpaść do bramki Petra Czecha. Nastąpiło też urwanie chmury i zawodnicy zmagali się w ekstremalnych warunkach.

W przerwie piłkarze dowiedzieli się, że wynik rozgrywanego równolegle w Warszawie meczu Grecja – Rosja eliminuje zarówno Polaków, jak i Czechów. Nasi przeciwnicy nie mogli już grać na remis i w drugiej odsłonie to oni przejęli inicjatywę. Piłka jak zaczarowana trzymała się ich nóg, Polacy nie odpowiedzieli pressingiem.

W 56. minucie pojawił się na boisku długo wyczekiwany Kamil Grosicki, który zmienił, dobrze grającego, Eugena Polańskiego, zamiast Rafała Murawskiego. To nie był najlepszy wybór, bo w 72. minucie piłkarz Lecha Poznań źle podał i Czesi wyszli z groźnym kontratakiem. Milan Baros podał do Petra Jiracka, ten zwiódł Wasilewskiego i pokonał Tytonia.

Teraz trzeba było strzelić dwa gole i dopiero teraz zeszli z boiska Murawski i Obraniak, a na murawę wybiegli Mierzejewski i Brożek. Polacy walczyli, minuty uciekały. Strzelał Lewandowski, strzelał Wasilewski, strzelał Błaszczykowski… Zdawało się, że będzie dramatyczna końcówka… Gwizdek sędziego zakończył nie tylko ten mecz, ale również nasz udział w Mistrzostwach Europy.


Przeczytaj też | Read more:
Baltic Arena
Mój sąsiad, Przemysław Tytoń, uratował dziś Polskę! | My neighbour saved Poland!
Orzeł postraszył niedźwiedzia | The eagle frightened the bear
W sprawie Euro 2012 | An assessment of the Polish team at Euro 2012