LADY PANK SYMFONICZNIE | SYMFONIC LADY PANK
Dodane przez MasterZMC dnia 19.05.2012 12:46
Rozpoczynali muzyczną karierę w PRL-u, w tamtym czasie byli jednym z najpopularniejszych zespołów rockowych na rodzimej scenie...
Rozszerzona zawartość newsa

Rozpoczynali muzyczną karierę w PRL-u, w tamtym czasie byli jednym z najpopularniejszych zespołów rockowych na rodzimej scenie, mogli grać suporty przed Madonną, ale ich ówczesny manager nie chciał tak „degradować” swojego zespołu, skandaliści i showmani, na scenie są już 30 lat. Lady Pank, bo o nich mowa, pomimo upływu lat nie schodzą do lamusa, a propozycja muzyczna tej ekipy wciąż przypada do gustu masom słuchaczy.

Nieodłącznymi członkami zespołu są frontman Janusz Panasewicz oraz „pierwsza gitara RP” Jan Borysewicz. Złoty skład zespołu w latach 1982–1985 uzupełniali: Paweł Mścisławski (gitara basowa), Edmund Stasiak (gitara) i Jarosław Szlagowski (perkusja). Kompozycje w znacznej ilości są zasługą Jana Borysewicza, ale dla zespołu pisali również tak znamienici kompozytorzy jak Andrzej Mogielnicki czy Grzegorz Ciechowski. Zespół ma na swoim koncie, włączając kompilacje, ponad 20 płyt oraz wiele przebojów, jak choćby „Mniej niż zero”, „Tańcz głupia tańcz”, „Zawsze tam gdzie ty”, „Zostawcie Titanica”, „Zamki na piasku”… długo by wymieniać.

30 marca w katowickim spodku miał miejsce niepowtarzalny jubileuszowy koncert zespołu, który wykonał swoje największe hity w towarzystwie orkiestry symfonicznej. Jeszcze w tym roku powinna ukazać się płyta z rejestracją koncertu.
Przeczytaj też | Read more:
Lady Pank
Bitwa na głosy | Class of the choirs