ARTUR ROJEK ODCHODZI Z MYSLOVITZ | ARTUR ROJEK LEAVES MYSLOVITZ
Dodane przez MasterZMC dnia 21.04.2012 00:44
Artur Rojek, współzałożyciel i frontman zespołu Myslovitz, po 20 latach występów z tą grupą, odchodzi. Jego miejsce zajmie Michał Kowalonek.
Rozszerzona zawartość newsa

Na oficjalnej stronie zespołu Myslovitz pojawiło się następujące oświadczenie:
Zespół Myslovitz w składzie Artur Rojek, Wojciech Powaga, Jacek Kuderski, Wojciech Kuderski i Przemysław Myszor oświadcza zgodnie, że postanowił zakończyć współpracę w dotychczasowym składzie.
Wojciech Powaga, Jacek Kuderski, Wojciech Kuderski i Przemysław Myszor będą występować dalej pod nazwą MYSLOVITZ z nowym wokalistą.
Artur Rojek będzie kontynuował działalność indywidualnie z innymi muzykami.
Wszystkich fanów zapraszamy na koncerty w nowych odsłonach. Dalej będziemy dla Was tworzyć i grać. Obiecujemy nie zawieść Was w przyszłej działalności.


Artur Rojek odchodzi z Myslovitz 2012

Grupa powstała w 1992 r. w Mysłowicach pod nazwą „The Freshmen”. Dwa lata później muzycy wygrali Mokotowską Jesień Muzyczną i od tamtej pory funkcjonują jako „Myslovitz”, taki też tytuł nosił ich debiutancki album wydany w 1995 r.

W 1996 r. muzyków z Mysłowic wzięła pod swoje skrzydła wytwórnia Sony Music Polska i rozpoczął się najlepszy okres tej formacji. Największy sukces osiągnęła płyta „Miłość w czasach popkultury” (1999), która pokryła się podwójną platyną. Z tego krążka pochodzą ich najbardziej znane utwory, m.in. „Długość dźwięku samotności”, „Dla Ciebie”, „Chłopcy”, „My”. Kolejne płyty utwierdziły dobrą pozycję grupy na rynku muzycznym.


Fani z Zamościa i okolic mieli okazję usłyszeć Myslovitz na żywo 3 października 2009 r. Wtedy to zespół wystąpił z koncertem w ramach Festiwalu Przestrzeń Muzyki Live w hali OSiR w Zamościu. Atmosfera była niesamowita!

Zespół za swoją twórczość muzyczną otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. Manhattan Music Award (2009), MTV European Music Awards (2002), Fryderyk (1999, 2000, 2001, 2003, 2012). Gatunkowo Myslovitz łączy w sobie college rock, shoegaze, britpop i rock alternatywny.

Artur Rojek odchodzi z Myslovitz 2012 fot. Moon

Artur Rojek był frontmenem grupy od 20 lat. To właśnie on pisał teksty utworów, które później w czasie koncertów wykonywał w charakterystyczny dla siebie sposób z zamkniętymi oczami. Poza zespołem jego działalność skupia się na promocji zespołów alternatywnych, m.in. przez organizację corocznego Off Festivalu w Katowicach.

Kiedy odchodzi tak wyróżniający się wokalista zespołu, który siłą rzeczy jest jego główną twarzą, zasadne staje się pytanie o dalsze losy formacji pod dotychczasową nazwą. Nowym wokalistą ekipy z Mysłowic ma być Michał Kowalonek znany z grupy Snowman. Czy Myslovitz bez Artura Rojka będzie miał siłę przebicia wśród słuchaczy?

„Skafander. Gazeta Akademicka” 2012, nr 3, s. 9


............................................................................................................................................

Miałem to szczęście być na koncercie Myslovitz w Zamościu z siostrą Agatą i koleżankami Eweliną i Gosią. To było niesamowite przeżycie. I kiedy nie dalej jak wczoraj dowiedziałem się o odejściu Artura Rojka, przypomniałem sobie ten koncert i pomyślałem, że tym razem nie spóźniłem się z marzeniami.Przeczytaj też | Read more:
Wariabilizm współczesny | Contemporary heraclitism
Myslovitz muzyka | Music of Myslovitz
Muzyczne konflikty | Musical conflicts
Dwa Pectusy | Twice Pectus
Sawczuk – Barańczak odchodzi
Herbert – Pan Cogito na zadany temat: „Przyjaciele odchodzą”