SPORTOWCY ROKU 2011 | POLISH SPORTSPERSONALITY OF 2011
Dodane przez MasterZMC dnia 08.01.2012 19:05
Rozstrzygnięto plebiscyt "Przeglądu Sportowego" i Telewizji Polskiej na Najlepszego Sportowca 2011 Roku. Ja głosowałem na...
Rozszerzona zawartość newsa


Rozstrzygnięto plebiscyt "Przeglądu Sportowego" i Telewizji Polskiej na Najlepszego Sportowca 2011 Roku. Ja głosowałem na Adama Małysza. Byłem dzieckiem Małyszomanii, pamiętam, jak chodziłem do osiedlowej kafejki internetowej, kiedy jeszcze nie miałem komputera, żeby pograć w grę Ski Jumping i skakać jak Adam Małysz.

Przez lata ten skoczek dostarczał nam niezapomnianych emocji, wygrywał, a nawet w sezonach słabszych potrafił się zmobilizować na ważne imprezy typu Olimpiada czy Mistrzostwa Świata. Pracował nad sobą, zawsze skromny i uśmiechnięty. Można powiedzieć, że to nasz skarb narodowy. Zagłosowałem na niego jednak przede wszystkim dlatego, że w ostatnim roku pięknie zakończył swoją karierę zajmując 3. miejsce w Pucharze Świata, a więc odchodził w chwale.

W plebiscycie "Przeglądu Sportowego" też zajął 3. miejsce. Drugi był siatkarz Bartosz Kurek, a tytuł Sportowca Roku po raz trzeci z rządu przypadł biegaczce narciarskiej Justynie Kowalczyk.

Drużyną Roku została męska reprezentacja siatkarzy i z tego się cieszę najbardziej. Nie mogło być inaczej, byli trzykrotnie na podium: brąz w Lidze Światowej, brąz na Mistrzostwach Europy oraz srebro w Pucharze Świata. Oby tak dalej!
Zobacz też | Also read:
Bohater polskich serc | The hero of Polish hearts
Historyczny brązowy medal Ligi Światowej | Historical bronze of FIVB World League (2011)
Drugi sukces reprezentacji Anastasiego | Second success of Anastasi (ME 2011)
Nasi zagrają w Londynie | Polish volley players will play in London
Siatkówka – Polskie sukcesy | Volleyball – Polish big times