GŁĘBOKA WODA | DEEP WATER
Dodane przez MasterZMC dnia 05.12.2011 23:38
W niedzielę, 4 grudnia, swoją premierę miał nowy serial pt. "Głęboka woda", z Marcinem Dorocińskim, Katarzyną Maciąg oraz Teresą Budzisz-Krzyżanowską w rolach głównych. Kolejny odcinek w następną niedzielę, 11 grudnia, o godz. 21.10 w TVP 2.
Rozszerzona zawartość newsa


„Głęboka woda” to serial sięgający po silne emocje. Jego bohaterami są pracownicy socjalni, którzy funkcjonują pomiędzy sferą swojej wrażliwości na los ludzi oraz bezdusznymi przepisami, niejednokrotnie krępującymi ich działania. W serialu występuje grupa osób pracujących w jednym z ośrodków pomocy społecznej. Ich liderem jest Wiktor Okulicki (Marcin Dorociński), świeżo mianowany dyrektor ośrodka, człowiek czynów. Akcja każdego z trzynastu odcinków skupia się na jednej sprawie, konkretnym dramacie i jego bohaterze, któremu zespół Wiktora stara się pomóc. Akcja serialu toczy się na kilku płaszczyznach. Każdy odcinek zawiera jedną historię główną, w którą zaangażowany jest któryś z bohaterów. Drugą płaszczyzną są prywatne losy samych bohaterów. Tu na pierwszy plan wysunie się historia przyjaźni pomiędzy Wiktorem i Miką (Katarzyna Maciąg), których uczucie zaczyna się wymykać spod kontroli. Serialowi pracownicy pomocy społecznej na swojej drodze spotykają ludzi borykających się z alkoholizmem, bezrobociem, przemocą domową, narkomanią i bezdomnością. Nieobce są im problemy pracujących na czarno imigrantów ze Wschodu, mniejszości romskiej, starają się pomóc zagrożonym samotnością dzieciom „polskich emigrantów”. Bohaterowie serialu to osoby, które angażują się w problemy innych ludzi. Są swoistymi „aniołami stróżami” chcącymi i potrafiącymi pomóc: są wrażliwi na los słabszych, potrzebujących, samotnych i porzuconych. Wiktor (Marcin Dorociński), Mika (Katarzyna Maciąg), Alina (Marta Klubowicz), Małgosia (Agnieszka Podsiadlik), Krystyna (Teresa Budzisz Krzyżanowska), Jerzy (Piotr Nowak) oraz reszta załogi sprawiają, że dla niektórych osób świat stanie się odrobinę lepszy. Są przy tym bardzo ludzcy, choć nie pozbawieni wad i słabości. To odróżnia ich od prawdziwych aniołów, a jednocześnie zbliża do bohaterów, którym starają się pomóc.

Różne aspekty, metody i zakres działań pracowników socjalnych pokażemy w sposób nowoczesny, nietuzinkowy na poziomie fabularnym i prekursorski pod względem technologii zapisu obrazu. Zdjęcia do serialu rozpoczęły się 13 kwietnia br. i trwały do końca lipca 2011. Poza jednym obiektem (basen w Tychach) całość została zrealizowana we Wrocławiu. Producentem wykonawczym jest wrocławska firma Mediabrigade. Serial jest współfinasowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zobacz też:
Dla Ciebie i Ognia | Tibi et Igni (2008)